WLB32C285EMQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32C285EMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32C285EMQ
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; MOTION SEN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable, Motion Detection, Shield
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Rated Life
50,000 Hours
Part Status
Active
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
750lm
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Length
11.22" (285.0mm)
Lens Type
Tubular, Diffused
Profile (W x H)
1.51" x 1.98" (38.4mm x 50.3mm)