220ADB16 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 251
Datasheet
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Through Hole Rotary with Shaft Actuator 100mA 50VDC
220ADB16
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
220ADB16
DigiKey Part Number
220ADB16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220ADB16
Description
SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 50V
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
220ADB16 Models
Height Above Board
0.262" (6.66mm)
Circuit
Hexadecimal
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Number of Positions
16
Current Rating (Amps)
100mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating
50VDC
Length
0.283" (7.20mm)