445W32J16M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
16 MHz ±30ppm Crystal 9pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
445W32J16M00000
DigiKey Part Number
445W32J16M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445W32J16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)