2615/26-BK-100
DigiKey Part Number
2615/26-BK-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2615/26-BK-100
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/34 Black 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C