HTSN-M4-10-3
DigiKey Part Number
HTSN-M4-10-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HTSN-M4-10-3
Description
HEX STANDOFF M4 NYLON 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M4 Nylon 0.394" (10.00mm) Black
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.236" (5.99mm) Hex
Series
Between Board Height
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.898" (22.80mm)