MR25H40MDF
DigiKey Part Number
819-1055-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR25H40MDF
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Customer Reference
Detailed Description
MRAM (Magnetoresistive RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-DFN-EP, Small Flag (5x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MR25H40MDF Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)