CL1008-J123JQL1T-1
DigiKey Part Number
1674-CL1008-J123JQL1T-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1674-CL1008-J123JQL1T-1CT-ND - Cut Tape (CT)
1674-CL1008-J123JQL1T-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL1008-J123JQL1T-1
Description
FIXED IND 10000NH 1000MA SMD
Customer Reference
Detailed Description
10000 nH Ceramic Inductor 1000 mA 1008 (2520 Metric)
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Q @ Freq
50 @ 500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008
Inductance
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)