VC06AG183R0YAT1A
DigiKey Part Number
478-5819-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5819-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5819-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VC06AG183R0YAT1A
Description
VARISTOR 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Category
Number of Circuits
1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Capacitance @ Frequency
3 pF @ 1 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum AC Volts
14 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Maximum DC Volts
18 V