SPD2-150-3P0-R
DigiKey Part Number
F12050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPD2-150-3P0-R
Description
SPD TYPE 1/TYPE 2 150VAC MCOV
Customer Reference
Detailed Description
Surge Protection Device (SPD) 150VAC MCOV 3 Pole
EDA/CAD Models
SPD2-150-3P0-R Models
Current - Short Circuit Rating (SCCR)
200 kA
Voltage - Protection Rating (VPR)
600 V
Voltage - Protection Level (VP) (2416)
1.25 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Number of Poles
3
150VAC