P3500FNLTP
DigiKey Part Number
F11684-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P3500FNLTP
Description
THYRISTOR 320V 3KA TO-262M-2
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
320V Off-State 3 kA Ipp TVS Thyristor TO-262M-2
Category
Current - Hold (Ih)
50 mA
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Number of Elements
1
Series
Capacitance
450pF
Packaging
Tube
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Breakover
400V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Off State
320V
Package / Case
TO-262M-2
Voltage - On State
4 V