GST220A48-R7B
DigiKey Part Number
1866-2086-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST220A48-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 221W
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48V 221 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GST220A48-R7B Models
Category
Power (Watts)
221 W
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
39.4" (1.00m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output
48V
Approval Agency
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Current - Output (Max)
4.6A