DSA6311JA2AB-024.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6311JA2AB-024.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6311JA2AB-024.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO -40C-125C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-VLGA
Frequency
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Function
Standby (Power Down)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V