DSC1101DM2-033.3333
DigiKey Part Number
DSC1101DM2-033.3333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101DM2-033.3333
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1101DM2-033.3333 Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)