PIC10F200T-E/OT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC10F200T-E/OT |
Description | IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | PIC PIC® 10F Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 384B (256 x 12) FLASH SOT-23-6 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PIC10F200T-E/OT Models |
Category | Program Memory Size |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | RAM Size 16 x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V |
Part Status Active | Oscillator Type Internal |
DigiKey Programmable Verified | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Core Processor PIC | Mounting Type Surface Mount |
Core Size 8-Bit | Supplier Device Package SOT-23-6 |
Speed 4MHz | Package / Case SOT-23-6 |