0008500113-05-R2-D
DigiKey Part Number
0008500113-05-R2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-R2-D
Description
5" PRE-CRIMP A2016 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)