0039000181-12-R0-D
DigiKey Part Number
0039000181-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)