0039000181-12-R9
DigiKey Part Number
0039000181-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)