0430300001-12-Y2
DigiKey Part Number
0430300001-12-Y2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-12-Y2
Description
12" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Length
12.0" (304.8mm)