0430300002-03-R0
DigiKey Part Number
0430300002-03-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-R0
Description
3" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)