0430300002-03-R2
DigiKey Part Number
0430300002-03-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-R2
Description
3" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)