0430300002-03-R4
DigiKey Part Number
0430300002-03-R4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-R4
Description
3" PRE-CRIMP A2015R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
3.00" (76.20mm)