0430300002-12-A4
DigiKey Part Number
0430300002-12-A4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-A4
Description
12" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
12.0" (304.8mm)