0430310001-12-R2
DigiKey Part Number
0430310001-12-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-R2
Description
12" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Tin
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)