0430310002-12-R4
DigiKey Part Number
0430310002-12-R4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310002-12-R4
Description
12" PRE-CRIMP A2015R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 24 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)