0457501111-12-Y9
DigiKey Part Number
0457501111-12-Y9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0457501111-12-Y9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)