LQG15HS4N7C02D
DigiKey Part Number
490-15126-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15126-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15126-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HS4N7C02D
Description
FIXED IND 4.7NH 700MA 160 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15HS4N7C02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
6GHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.2nH
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)