NNAMC1220PCEV
DigiKey Part Number
1816-1007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNAMC1220PCEV
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 122MM
Customer Reference
Detailed Description
NNAMC1220PC01 Neonode Touch Sensor Module Proximity, IR Touch Sensor Evaluation Board
Category
Sensing Range
122mm x 104mm
Manufacturer
Neonode Inc.
Interface
I2C, USB
Series
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V