EX-Z12A-P-R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1110-EX-Z12A-P-R-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EX-Z12A-P-R |
Description | SENSOR THROUGH-BEAM 200MM PNP |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Through-Beam Optical Sensor 7.874" (200mm) PNP - Open Collector/Light-ON |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output Configuration PNP - Open Collector/Light-ON |
Manufacturer Panasonic Industrial Automation Sales | Light Source Red LED |
Series | Connection Method Cable |
Packaging Box | Ingress Protection IP67 |
Part Status Active | Cable Length 78.74" (2m) |
Sensing Method Through-Beam | Adjustment Type Fixed |
Sensing Distance 7.874" (200mm) | Operating Temperature -10°C ~ 55°C |
Voltage - Supply 12V ~ 24V | Base Product Number |