ANT6230LL01R1575A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT6230LL01R1575A |
Description | RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA GPS Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | Return Loss -10dB |
Series | Gain 2.52dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 1 W |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard Navigation | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz) | Height (Max) 0.049" (1.25mm) |
Frequency (Center/Band) 1.575GHz | Applications GPS |
Frequency Range 1.548GHz ~ 1.602GHz | Base Product Number |