APCF00131375150M00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Sumida America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
15 µH Shielded Inductor 5 A 18.4mOhm Nonstandard
APCF00131375150M00
DigiKey Part Number
553-APCF00131375150M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCF00131375150M00
Description
FIXED IND 15UH 5A 18.4 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
18.4mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Current - Saturation (Isat)
4.7A