PA5447.103NLT
DigiKey Part Number
553-PA5447.103NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5447.103NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5447.103NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5447.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 2.3A 160 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 2.3 A 160mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5447.103NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)