PH9385.013NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PH9385.013NLT |
Description | XFMR PUSH-PULL RS-485 COMM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PH9385.013NLT Models |
Category | Inductance 2.6 mH |
Manufacturer Pulse Electronics | For Use With/Related Products RS-485 Communications |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.630" L x 0.512" W (16.00mm x 13.00mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm) |