FJH-10-D-04.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 1,384
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 998
Datasheet
In Stock: 364
In Stock: 1,372
In Stock: 102
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 4.000" (101.60mm)
FJH-10-D-04.00-4
DigiKey Part Number
FJH-10-D-04.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-10-D-04.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FJH-10-D-04.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)