SIT5711AI-KW-33E-20.000000F
DigiKey Part Number
1473-SIT5711AI-KW-33E-20.000000FTR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT5711AI-KW-33E-20.000000FCT-ND - Cut Tape (CT)
1473-SIT5711AI-KW-33E-20.000000FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5711AI-KW-33E-20.000000F
Description
OSC LVCMOS 20.0MHZ
Detailed Description
20 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.247" (6.28mm)