CSRT2512FT2R70-UP
cms-digikey-product-number
738-CSRT2512FT2R70-UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
CSRT2512FT2R70-UP
cms-description
RES 2.7 OHM 1% 3.5W 2512
cms-standard-lead-time
22 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
2.7 Ohms ±1% 3.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Datasheet
 Datasheet
cms-eda-cad-models
CSRT2512FT2R70-UP Models
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-show-empty-attributes
cms-category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)