HVCB0603JDC470M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HVCB0603JDC470M |
Description | RES 470M OHM 5% 0.06W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 MOhms ±5% 0.06W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HVCB0603JDC470M Models |
Category | Features High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm) |