HVCB2010DDC500M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HVCB2010DDC500M |
Description | RES 500M OHM 0.5% 1W 2010 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 500 MOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HVCB2010DDC500M Models |
Category | Features High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm) |