M4T28-BR12SH1
DigiKey Part Number
497-3686-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M4T28-BR12SH1
Description
IC CLK BATT/XTAL 32.768KHZ 48MAH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Timekeeper®, Snaphat® Lithium Clock Battery/Crystal IC 48mAh 2.8 V 32.768 kHz 12.5 pF
Category
Capacity
48mAh
Manufacturer
STMicroelectronics
Voltage - Rated
2.8 V
Series
Frequency
32.768 kHz
Packaging
Tube
Load Capacitance
12.5 pF
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)