SM15T220A
DigiKey Part Number
497-6484-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6484-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6484-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T220A
Description
TVS DIODE 188VWM 388VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
388V Clamp 26A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SM15T220A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
388V