GBC33SFBN-M30
DigiKey Part Number
S1043E-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GBC33SFBN-M30
Description
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 33 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A