WT151512-22F2-ID
DigiKey Part Number
445-174578-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WT151512-22F2-ID
Description
TX 1 COIL 2 LYR 6.8UH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 2 Layer 6.8µH Wireless Charging Coil Transmitter 170mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WT151512-22F2-ID Models
Category
Type
1 Coil, 2 Layer
Manufacturer
TDK
Inductance
6.8µH
Series
Tolerance
±5%
Packaging
Box
DC Resistance (DCR)
170mOhm
Part Status
Active
Size / Dimension
0.60" Dia x 0.09" H (15.3mm x 2.2mm)