FGN0.50BK50
DigiKey Part Number
1030-FGN0.50BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGN0.50BK50
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 50' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 50.00' (15.24m) Black
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.046" (1.17mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)