AS32R036
DigiKey Part Number
570-AS32R036-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS32R036
Description
ICL 1 OHM 25% 36A 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±25% 36 A 1.181" (30.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Current - Steady State Max
36 A
Series
R @ Current
7 mOhms
Diameter
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing
0.673" (17.10mm)
R @ 25°C
1 Ohms