AS352R035
DigiKey Part Number
570-AS352R035-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS352R035
Description
ICL 2 OHM 25% 35A 36MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2 Ohms ±25% 35 A 1.417" (36.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Current - Steady State Max
35 A
Series
R @ Current
12 mOhms
Diameter
1.417" (36.00mm)
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
R @ 25°C
2 Ohms