AS353R030
DigiKey Part Number
570-AS353R030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS353R030
Description
ICL 3 OHM 25% 30A 36MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 3 Ohms ±25% 30 A 1.417" (36.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Current - Steady State Max
30 A
Series
R @ Current
20 mOhms
Diameter
1.417" (36.00mm)
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
R @ 25°C
3 Ohms