SL0812101AT
DigiKey Part Number
570-SL0812101ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
570-SL0812101ATCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL0812101AT
Description
ICL 120 OHM 20% 1A 8MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±20% 1 A 0.315" (8.00mm)
Category
Current - Steady State Max
1 A
Manufacturer
Vishay Ametherm
R @ Current
800 mOhms
Series
Diameter
0.315" (8.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Lead Spacing
0.201" (5.10mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
120 Ohms
Base Product Number
Tolerance
±20%