0039000038-12-B9
DigiKey Part Number
0039000038-12-B9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-B9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)