0039000038-12-R9
DigiKey Part Number
0039000038-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)