PTN1.75BK30
DigiKey Part Number
1030-PTN1.75BK30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTN1.75BK30
Description
EXPAND SLEEVE 1.75" X 30' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 30.00' (9.14m) Black
Category
Length
30.00' (9.14m)
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Packaging
Spool
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.750" (44.45mm)
Diameter - Inside, Expanded
2.750" (69.85mm)